Výcvik

 Bílý švýcarský ovčák

     Plemeno bílý švýcarský ovčák je řazeno mezi společenská plemena. Avšak tipickou vlastností těchto jedinečných zvířat, je snadná učenlivost, ovladatelnost, láska k lidem obecně a to i nečlenům nejbližší rodiny, oddanost páníčkovi, schopnost dlouhodobě zachovat naučené dovednosti. S vyjímkou jedinců špatně vedených...mimo jiné socializovaných, jsou bílý švýcarští ovčáci velice přátelští psi, vhodné do rodiny, k malým dětem, ale i na zahradu jako oddaný hlídač "stáda"...rodiny. 
 
     Vše,ale začíná správným výběrem šťeněte,z kvalitního chovu a doporučuji i náhledem na vlastnosti a dovednosti psích rodičů!!!! Tedy vyrovnaná povaha je cílem, ale i základním "stavebním kamenem" pro dobrý chov.
     

VÝCVIK           :         BARNET ABRASKA

     Díky mnoholetým zkušenostem v oblasti sportovní kynologie a chovu psů jsem se začala věnovat jak socializaci..zvykání na zvuky, různá prostředí, pachy, pohyby atp. u mých psů ještě dříve, než tzv. šťeněcímu výcviku. Samozřejmostí byl a je i kontakt štěněte s cizými lidmi a pejsky. Nutno říci, že velkou předností Bárníčka jsou vrozené vlastnosti klidu ,rozvahy a vyrovnanosti jeho povahy! A absencí bázlivosti na jakékoliv podněty. ( jak je již shora napsáno, toto jsem sledovala a sleduji při výběru šťeněte, to jest výběrem chovatelské stanice-chovatelky, od které si šťeňátko domu přivezu)
 
     V druhé řadě či současně je veden výcvik jak na poli sportovní kynologie, tak v canisterapii. 
 
Sportovní kynologie  -  dosažené zkošky BARNET ABRASKA
zkošky : Zkušební řád pro sportovní výcvik psů v České repiblice ČMKU, ČKS
 
ZZO - ZKOUŠA ZÁKLADNí OVLADATELNOSTI
ZZO1 - 
ZM  -  ZKOUŠKA ZÁKLADNÍHO MINIMA, stopa, poslušnost, obrana ( splnění podmínky pro možnost zařazení na klubové výstavě BŠO do třídy pracovní)
ZVV1  -  ZKOUŠKA VŠESTRANNÉHO VÝCVIKU PSA PRVNÍHO STUPNĚ, stopa, poslušnost, obrana
 
 
Dále stránky ve výstavbě